Pozytywnie zakręceni, czyli aktywna rodzina

Zwykle mawia się, że w grupie zawsze raźniej. Nic więc dziwnego, że aktywna rodzina to najskuteczniejszy sposób na zachowanie doskonałej kondycji i figury, a przy tym okazja do spędzanie ze sobą wolnego czasu. Wspólnie uprawiany sport, to ogrom korzyści dla zdrowia, urody i wzajemnych relacji.
Prawdą jest, że trening najtrudniej jest zacząć. Pierwsze zajęcia fitnessu, rowerowa wyprawa czy bieg po parku zawsze odkładane są w czasie. Spędzają aktywnie czas wspólnie z rodziną, łatwiej będzie przygotować się do wysiłku, a sam trening potraktowany będzie jako okazja do świetnej zabawy. Chociaż wielu rodziców uważa, że małe dzieci utrudniają regularne wykonywanie ćwiczeń, jest to niezwykle błędne przekonanie. Oczywiście typ aktywności należy dobrać do potrzeb i możliwości całej rodziny, jednak nawet najmłodsi mogą brać aktywny udział w zajęciach na basenie, wyprawach rowerowych, spacerach po parku czy wielu innych.
Dzieci przyzwyczajane do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat, częściej uprawiają sport także w późniejszym wieku. W dobie powszechnego problemu nadwagi i otyłości, wynikających ze złych nawyków żywieniowych i niskiej aktywności fizycznej, to doskonały sposób na wyeliminowanie ryzyka otyłości i chorób jej towarzyszących. Co więcej, zdaniem psychologów, wspólnie spędzany czas z rodziną wywiera pozytywny wpływ na rozwój dziecka, a także kształtuje pozytywne relacje partnerskie. Jak więc widać, warto zadbać o pozytywne nawyki w rodzinie i wspólnie wyruszyć po lepsze zdrowie i samopoczucie.

PODZIEL SIĘ: