Jak należy dbać o oczy?

Jak należy dbać o oczy
Andriyko Podilnyk z Unsplash

Nie bez powodu mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Warto o nie zadbać, ponieważ dzięki nim łatwiej jest wyrażać swoje emocje i przekazywać uczucia innym. By mogły służyć przez wiele lat, należy zapoznać się z wiedzą na temat, jak dbać o oczy.

Przede wszystkim warto postawić na profilaktykę. Badania kontrolne oczu wykonane raz w roku pomogą utrzymać je w najlepszej kondycji i zapobiegać ewentualnym pojawiającym się wadom wzroku. Podczas badania sprawdza się przednią część oka, ale również jego tylni odcinek.  Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/w-trosce-o-zdrowie-oczu

Drugi czynnik, od którego zależy kondycja naszych oczu to dieta. Tylko odpowiednie pokarmy mogą dostarczyć właściwych składników odżywczych, takich jak witaminy A, E oraz C, cynk, luteinę oraz kwasy omega-3. Są to niezbędne mikroelementy, które mogą zapobiec zwyrodnieniom plamki żółtej, a także powstawaniu zaćmy.

Mogą również zahamować dalszy rozwój krótkowzroczności. O tym, jak dbać o oczy powinny wiedzieć szczególnie osoby, które korzystają w dużym stopniu z komputera. Każdy człowiek mruga średnio 8 do 12 razy na minutę. Podczas pracy przy laptopie lub innym urządzeniu emitującym promieniowanie częstotliwość mrugania zmniejsza się nawet kilkukrotnie. Jest to jedna z sytuacji, w której można skorzystać z oferty soczewek zapewniających długotrwałą ochronę i utrzymanie prawidłowej ciągłości filmu łzowego.

Soczewki Acuvue są jednymi z lepszych na rynku, dzięki którym oczy mają zapewniony 100 procent komfort podczas wielogodzinnej pracy. Korzystanie z urządzeń mobilnych przez dłuższy czas może powodować uczucie zmęczenia oraz podrażnienia oczu. Aby zapobiec tego typu sytuacjom, warto kierować się zasadą 20-20-20. Polega ona na przerywaniu pracy co 20 minut i wpatrywanie się w odległy punkt przez 20 sekund. Taka przerwa pomoże złagodzić również ewentualne zaczerwienienia oczu.

W razie potrzeby można także skorzystać z kropli nawilżających. Nadmierne oświetlenie oraz promienie słoneczne wpływają bardzo negatywnie na kondycję oczu. Jednymi z najgorszych uszkodzeń, jakie mogą dotknąć wzrok narażony na światło są zmiany w obrębie plamki żółtej, nowotwory oraz zaćma. Noszenie odpowiednich okularów przeciwsłonecznych lub soczewek pomoże zapewnić ich najlepszą ochronę. Wzrok to jeden z najdelikatniejszych narządów w całym ludzkim organizmie. Trzeba pamiętać, że na jego prawidłowe funkcjonowanie wpływa wiele czynników. Warto pomyśleć o wprowadzeniu regularnej aktywności fizycznej do codziennego życia, która usprawnia dopływ krwi również do naczyń krwionośnych oczu.

Pamiętajmy również o tym, by po prostu móc się porządnie wyspać. Właściwa długość snu wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu, zapobiega powstawaniu sińców wokół oczu i sprawia, że spojrzenie jest żywe i pełne blasku.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: