Na co nie powinnaś się zgadzać, by nie ryzykować zdrowia?

Na co nie powinnaś się zgadzać, by nie ryzykować zdrowia

Bardzo często ryzykujemy swoje życie i zdrowie, ponieważ boimy się powiedzieć: nie. Brakuje nam asertywności, która mogłaby nas uchronić przed wieloma chorobami. Na co nie powinnaś się zgadzać, by nie ryzykować zdrowia?

Na spotkania z osobami, które mogą być nosicielami koronawirusa

Nie jest to dobry czas na spotkania ze znajomymi, mężczyzną, z którym się dopiero zaczęłyśmy widywać. Każda z tych osób ma z kimś kontakt, osoby te mają kontakt z kimś innym. Wśród nich może się znaleźć osoba zakażona koronawirusem, bo np. jej mąż ostatnio wrócił z pracy w Niemczech.  Zagrożenie jest bliżej, niż zakładamy.

Na seks z mężczyzną, który nie przedstawił ci aktualnych badań

Mężczyzna, który nie przedstawił ci aktualnych badań, może codziennie spać z dwoma przypadkowymi dziewczynami i być niczym chodzące laboratorium biologiczne. Nie ryzykuj swojego zdrowia i życia. Prezerwatywa zawsze może pęknąć, a facet zmusić cię do seksu bez kondoma. Dlatego najpierw aktualne badania, potem seks z prezerwatywą. Zawsze mogło paść na okienko serologiczne i badanie po prostu nie wykazało zakażenia.

Na seks analny bez odpowiedniego przygotowania

Seks analny bez odpowiedniego przygotowania jest nie tylko bolesny, ale też niebezpieczny. Może prowadzić do groźnych otarć i uszkodzeń odbytu, a nawet końca jelita grubego. Dlatego nie zgadzaj się na seks analny, gdy nie masz na niego ochoty i nie jesteście do niego odpowiednio przygotowani.

Na stosowanie tej samej prezerwatywy po seksie analnym

Nigdy nie należy stosować tej samej prezerwatywy, która służyła wam do penetracji odbytu. Po zakończeniu seksu analnego zawsze zmieniamy prezerwatywę na czystą po to, aby nie przenieść bakterii kałowych do pochwy. To bowiem grozi poważnymi infekcjami.

Na pracę bez zabezpieczenia przed koronawirusem

Jeśli w twojej firmie każą ci pracować w open space, podczas kontaktu z klientem nie jesteś nijak zabezpieczona, nie masz maseczki do pobierania krwi u pacjentów, to odmów wykonywania swoich obowiązków ze względu na BHP. Pracodawca ma obowiązek zapewnić ci bezpieczne warunki pracy. Nic go z tego nie zwalnia.

PODZIEL SIĘ: