Pielęgnacja suchych rąk

Pielęgnacja suchych rąk
Link Hoang z Unsplash

Dłonie są naszą wizytówką. Staramy się o to, by były zadbane, ale często mamy problem z suchą skórą. Jak więc powinna wyglądać pielęgnacja suchych rąk?

Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić co im szkodzi. W ciągu dnia nasze ręce wykonują masę różnych prac i narażone są na działanie wielu czynników. Musimy pamiętać o zakładaniu rękawiczek podczas obierania warzyw, zmywania naczyń, sprzątania domu. Również przy pracach ogrodowych zadbajmy o odpowiednią ochronę rąk. Na początku sprzątanie w rękawiczkach może być niewygodne, ale warto się do tego przyzwyczaić, bo w ten sposób ochronimy ręce przed środkami chemicznymi. Drugą równie ważną rzeczą jest ochrona dłoni przed mrozem.

Zimą ciepłe rękawiczki są niezbędne, ponieważ mróz wysusza skórę. Stosując się do tych zasad poprawimy kondycję skóry dłoni. Nie mniej ważne jest używanie profesjonalnych kremów do rąk. W naszej kosmetyczce powinien być zarówno krem nawilżający jak i odżywiający skórę. Po każdym umyciu rąk stosujemy szybko wchłaniający się krem nawilżający, który doskonale wygładza skórę. Na noc stosujemy krem odżywczy lub regenerujący z gliceryną lub kolagenem. Dla wzmocnienia efektu możemy zastosować grubszą warstwę kremu i założyć na noc bawełniane rękawiczki. Taki zabieg zadziała jak maseczka, a rękawiczki spowodują, że krem się lepiej wchłonie i nie wytrze w pościel.

Nasze ręce w każdej chwili narażone są na działanie zanieczyszczeń, chemii i pogody. Pamiętajmy, pielęgnacja suchych rąk nie jest wcale trudna. Stosując profesjonalne kremy w prosty sposób możemy osiągnąć efekt gładkiej i odżywionej skóry rąk – https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ciala/

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: