Trening podczas okresu? Żaden problem!

Trening podczas okresu
Carl Barcelo

Trening 4 razy w tygodniu, basen, bieganie czy crossfit. Jeśli tak w skrócie wygląd Twój sportowy tygodniowy harmonogram to możesz być z siebie dumna! Ale nawet jeśli zazwyczaj taki plan treningowy działa i nie musisz z żadnych z zajęć rezygnować to problem może pojawić się podczas okresu. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Trzeba tylko dobrze się na „te dni” przygotować!

Postaw na wygodę!

Jeśli jesteś bardzo aktywna to pewnie nie wyobrażasz sobie zrezygnowania ze sportu tylko dlatego, że masz okres. I bardzo dobrze! Bo wystarczy, że wymienisz podpaski na tampony. Te pozwolą Ci spokojnie odbyć trening, zarówno siłowy, jak i ten cardio, bez ciągłego zastanawiania się czy na sportowych legginsach nie pojawiła się niechciana plama. O.B dobrze sprawdzi się także podczas wyjścia na basen. Tampon zapewni Ci spokojną głowę, więc będziesz mogła skupić się na tym, by pobijać wodne rekordy.

Dobrym i wygodnym rozwiązaniem jest także tampon z aplikatorem. Ten ma przewagę nad standardowymi tamponami O.B głównie przez to, że możesz go zaaplikować właściwie wszędzie, na przykład w toalecie na siłowni czy basenie. Sprawdzi się także dla tych dziewczyn, które dopiero przerzucają się na tampony i nie chcą martwić się o to, czy dobrze założą tampon.

Na trening marsz!

Miesiączka wcale nie musi wyłączać Cię ze sportu. Wiadomo, że podczas okresu często czujemy się gorzej. Wtedy dobrze sprawdzą się tradycyjne metody – wolniejsze tempo, więcej odpoczynku, środki przeciwbólowe czy ciepły kompres na brzuch. Nie warto jednak rezygnować z treningów czy jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Umiarkowany ruch niweluje ból i pomaga złagodzić skurcze, które towarzyszą Nam podczas menstruacji. Dobrze sprawdzą się lżejsze formy treningu takie jak pilates, streching czy marsz na bieżni.

Warto pamiętać o dużej butelce wody i zbilansowanym posiłku przed i po treningu. Dieta ma przecież także ogromne znaczenie dla Naszego samopoczucia podczas miesiączki. Dodaj do jadłospisu dużo warzyw, chudego mięsa i odstaw słodycze i tłuste przekąski – te pomogą na chwilę i pewnie nawet poprawią humor, ale szybko poczujesz się ociężała i prawdopodobnie zalegniesz w łóżku.

Aby zapewnić sobie jeszcze większy komfort, zarówno podczas treningów, jak i w szkole czy w pracy, wybierz najlepsze dla siebie tampony. O.B występują w wielu rozmiarach, a nawet kształtach. Warto przetestować konkretne rodzaje i dobrać najwygodniejszą wersję tamponu dla siebie. Dzięki temu nie będziesz musiała się martwić czy nie dałaś plamy… W przenośni i dosłownie.

https://www.myob.pl/odkryj-tampony-obr

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: