Piękna i zdrowa o każdej porze roku

O każdej porze roku można znaleźć coś, co sprzyja naszemu zdrowiu. Warto więc nauczyć się funkcjonować według pór roku, by móc cieszyć się atrakcyjnym wyglądem i doskonałym zdrowiem przez 365 dni w roku. Niemożliwe? A jednak wystarczy spróbować, by szybko przekonać się jakie to proste.
Lato. Kochamy je za długie dni i słońce dodające energii. Znacznie chętniej prowadzimy wówczas aktywny tryb życia i wybieramy lżejsze potrawy. Spacery po parku, czy chociażby w drodze powrotnej z pracy, stają się przyjemnością, co samo w sobie stanowi wskazaną dawkę ruchu. Warto korzystać z dobrodziejstwa ciepłych i długich dni, chociażby po to, by wieczorem wybrać się z ukochanym na romantyczny spacer lub przynajmniej zapewnić czworonogowi nieco więcej czasu na wybieganie się po pobliskim parku. W czasie lata, także kąpiele słoneczne wywierają pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia. Stosując umiar, pozwalamy naszemu organizmowi wytarzać witaminę D, która odgrywa ważną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych i pomaga budować mocne kości.
Początek jesieni, najczęściej wciąż sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Wielu miłośników wypraw rowerowych utrzymuje, że wyprawy jesienne są o wiele przyjemniejsze, ponieważ wciąż ciepłe dni wolne są od palącego słońca. Pamiętajmy o tym i wykorzystujmy każdy dzień, przed nadejściem długiej zimy.
Wraz z corocznym ochłodzeniem, warto zastanowić się nad regularnymi wizytami na basenie i w saunie, co pomaga poprawić odporność organizmu. Warto także przygotować się do sezonu narciarskiego i zadbać o odpowiednią kondycję, dzięki treningom w fitness klubie. Zimowe białe szaleństwo to swoistego rodzaju moda, która utrzymuje się u nas od kilku już lat. Stoki narciarskie tworzone są nawet w miastach, gdzie w wolnej chwili można oddać się przyjemności jazdy na nartkach lub snowboardzie, bez konieczności dalekich wyjazdów.
Po długich i często uporczywych zimowych dniach, przychodzi upragniona i wyczekiwana wiosna. To idealny moment na przeprowadzenie diet oczyszczających i rozpoczęcie przygotowania do lata. Zdecydowana większość osób, właśnie w tym momencie podejmuje decyzję o powrocie do intensywnych treningów, które mają pomóc uzyskać doskonałą sylwetkę, jeszcze przed sezonem bikini.

PODZIEL SIĘ: